Kde nás najdete AEM - Praha, Česká republika - Ortenovo náměstí 15a, 170 00 Praha 7

Asociace
energetických
manažerů

Aktuality

Podzimní kurz Pracovník liberalizované energetiky - Trh s elektřinou

Publikováno: 21.květen 2018

Dobrý den, rádi bychom Vás informovali, že AEM opět vypisuje podzimní kurz Pracovník liberalizované energetiky - Trh s elektřinou. Více informací o kurzu se dozvíte zde

 

sektretariát AEM

Výpadek internetového připojení

Publikováno: 04.květen 2018

Dobrý den,

vzhledem k masivnímu výpadku internetového připojení, které postihlo také pevné linky, bychom se Vám touto cestou chtěli omluvit za dočasnou nedostupnost

 

sektretariát AEM

TZ H2AC 2018

Publikováno: 24.duben 2018

Dobrý den,

rádi bychom Vám představili vítěze soutěže H2AC 2018, kteří pojedou reprezentovat ČR na mezinárodní finále 3.5. do německého Chemnitzu. Vítězi jsou SOŠ Třineckých Železáren a SOU Škoda Auto.

Zde si můžete prohléhnout fotografie studentů z proběhlého závodu.

Sekretariát AEM

Soubor ke stažení:   Tisková zpráva, 15.4.2018 229,08 kB

závody modelů aut na vodíkový pohon

Publikováno: 12.duben 2018

Středoškolští studenti po roce opět změří síly v závodě modelů aut na vodíkový pohon

V dejvickém kampusu se o víkendu 14. a 15. dubna 2018 po roce opět setkají týmy středoškolských studentů, aby změřili svoje síly při šestihodinovém závodě dálkově ovládaných modelů aut s hybridním vodíkovým pohonem. Již 4. ročník projektu Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) společnosti Horizon Educational přináší letos řadu novinek.

,,Vzhledem k většímu počtu týmů bude letos závod rozdělen do dvou dnů. Každý závodní den se na startovní čáru postaví 12 soutěžních tymů, celkem z 21 českých středních škol,“ říká Václav Bystrianský, manažer projektu. Partnerem celého finálového víkendu je letos automobilka Hyundai. „Partnerství značky Hyundai s touto soutěží je zcela přirozené, protože Hyundai jako první zahájil sériovou výrobu aut s vodíkovým pohonem a je v tomto oboru ze všech automobilek nejdál,“ říká Petr Vaněk, ředitel vnějších vztahů společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech. „Každý závodní den pak určí vítězný tým, který bude v květnu reprezentovat nejen svou školu, ale i Českou republiku na mezinárodním finále v místě jednoho z partnerů, v německém Chemnitzu,“ dodává Bystrianský.

Závod lze vnímat jako vyvrcholení vzdělávacího programu, který si klade za cíl vzbudit větší zájem mládeže o technické a vědecké obory. Během čtyř měsíců získávají studenti pomocí řady vzdělávacích pomůcek a studijních materiálů nové poznatky, které posléze aplikují při navrhování a sestavování hybridního vodíkového vozidla v měřítku 1:10. Program si dává rovněž za cíl i učení studentů skrze objevování, posílení týmové spolupráce a v neposlední řadě i přípravu studentů na jejich budoucí kariéru.

Zájem o účast v projektu H2AC rok od roku roste napříč celou Českou republikou. ,,V letošním ročníku máme soutěžní týmy ze středních odborných škol, automobilních škol, ale i gymnázií,“ sděluje Václav Bystrianský a dodává, že soutěž se exponenciálně rozrůstá i celosvětově. Na mezinárodním finále mají české týmy šanci potkat se například se slovenskými, polskými, nizozemskými či americkými kolegy. Ruku v ruce se zájmem škol roste i zájem sponzorů a partnerů. Celý program mohl proběhnout především díky podpoře společnosti Moravia Steel a dalších partnerů, kterými jsou Nadace Unipetrol, Hello Bank!,  BNP Paribas Cardif a Hyundai Motor Manufacturing Czech. Projekt H2AC je podpořen i řadou vysokých škol jako je ČVUT, VŠCHT v Praze či Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. ,,Jde o podporu nadaných a talentovaných středoškolských studentů spolupracujících úzce s vysokoškolským pracovištěm. V přípravě RC modelu s hybridním pohonem palivového článku a baterie k soutěži se tak mohou skloubit dosavadní znalosti, dovednosti a technologie vysokoškolského týmu s nadšením mladých studentů. Tato symbióza je významným prvkem při jejich rozhodování o budoucím směru jejich studia a určitě i života,” shrnuje doc. Ing. Bohumil Horák, Ph.D. z VŠB-TUO.

Závodní dny jsou veřejnosti otevřeny každý den od 9:00, těšíme se na Vaši návštěvu!

Firemní cestování nejen pro energetiky

Publikováno: 19.březen 2018

Dobrý den,

dovolete mi Vám představit náš nový katalog "Firemní cestování nejen pro energetiky", který si zde můžete stáhnout ve formátu pdf.

 

děkuji 

sekretariát AEM

pozvání na VH AEM 2018

Publikováno: 26.leden 2018

Dobrý den,

 

Ráda bych Vás tímto pozvala na konání Valné hromady AEM, která se uskuteční dne 28.2.2018 od 15:00.

Místo konání : Hotel Olympik, Sokolovská 138,  186 76 Praha 8

 

sekretariát AEM

Soubor ke stažení:   pozv-na-vh2018.pdf 238,87 kB
Menu