Kde nás najdete AEM - Praha, Česká republika - Ortenovo náměstí 15a, 170 00 Praha 7

Asociace
energetických
manažerů

Aktuality

Seminář EFEKT - Úspory, decentrální energetika

Publikováno: 15.září 2020

Konference NZEE

Publikováno: 25.srpen 2020

Proběhl 41. ročník mezinárodní elektrotechnické konference Nekonvenční zdroje elektrické energie NZEE

Letošní ročník konference NZEE byl tak trochu specifický, stejně jako prakticky všechny běžné činnosti, tak i konferenci ovlivnila omezení spojená s koronavirovou pandemií. Organizátoři konference stáli před složitým rozhodnutím, zda konferenci v řádném květnovém termínu zrušit nebo posunout. Díky podpoře ze strany účastníků, kteří svoji účast na konferenci NZEE odmítli zrušit, byl termín konference posunut na 4.8. – 6.8.2020. Díky nečekanému zájmu byly nakonec ubytovací kapacity hotelu Ryšavý poblíž Moravského Krumlova zcela zaplněny a musely být využity kapacity sousedního hotelu ROKITEN v Moravském Krumlově.Na konferenci se letos, i přes veškerou nepřízeň, dostavilo více než 60 účastníků z České republiky a Slovenska. Tímto bychom rádi všem účastníkům poděkovali za projevenou přízeň a podporu. Naše nemalé díky patří také všem partnerům konference, především generálním partnerům společnosti ČEPS a.s. a společnosti Metrohm Česká republika s.r.o.

Účastníci letošního ročníku konference se měli možnost dozvědět např. o recyklaci lithium-iontových baterií, jaký vliv má na jejich vlastnosti teplota, nebo jak funguj superkondenzátory. Nezanedbatelná část příspěvků se týkala oblasti energetiky a fotovoltaiky, především efektivní aplikace fotovoltaických systémů v našich středoevropských podmínkách. Byla představena studie ostrovního fotovoltaického systému napojeného na chytrou domácnost, která vyžívá pro ukládání elektrické energie baterii elektromobilu.

Již nyní tým pod vedením doc. Bači připravuje další ročník konference, minulé dva ročníky konference proběhly v útulném prostředí obce Vémyslice v okrese Znojmo. Nejen prostředí hotelu ale také zajímavé okolí přispěli k příjemné atmosféře konference a velmi zajímavému doprovodnému programu. „Neradi opouštíme toto místo, ale pravidla konference hovoří jasně, dvakrát a dost. Již nyní se můžete těšit na nové místo konání konference a několik dalších novinek“ dodává doc. Bača.

Další, 42. ročník konference se bude konat snad již ve standartním květnovém termínu roku 2021. Na viděnou se těší organizační tým konference.

Více informací najdete na www.nzee.cz

 

XXIV. Jarní konference Asociace energetických manažerů

Publikováno: 02.březen 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové

Ve dnech 25.-26.února proběhla XXIV. Jarní konference AEM . Srdečně děkujeme všem za účast na této akci.

Účastníci konference najdou odborné přednášky zde:

Fotogalerie:

XXIV. Jarní konference Asociace energetických manažerů

Publikováno: 10.leden 2020

Vše o programu XXIV. Jarmí konference naleznete ZDE

Menu